sobota, 21 maja 2011

KOLIA ***fiorito***

Wczoraj powstała kwiecista kolia w soczystej, wiosennej kolorystyce. Kwiatki po części filcowane, a w części wykonane z satyny i organtyny. Środki kwiatków wyszywane koralikami.
I to na razie tyle.
Pozdrawiam cieplutko wszystkich odwiedzających :-)

niedziela, 8 maja 2011

PRACOWITA SOBOTA

Wczoraj znów miałam okazję uczyć filcowania. Tym razem gościłam przemiłą Asię z Katowic, z którą spędziłyśmy pracowity, ale też bardzo wesoły i sympatyczny dzień. Podczas intensywnej pracy (Asia uczyła się bowiem robić kapelusz i szal nuno)dobry humor nas nie opuszczał. Urodziły się też wspólne zakupowe plany na przyszłość :-).
Oto kapelusz, który Asia wykonała na wczorajszych warsztatach. Góra (szczyt) na razie spięta szpilkami do wyschnięcia. Został trochę usztywniony krochmalem syntetycznym.
A tutaj moja zdolna uczennica w kapeluszu i szalu ufilcowanym samodzielnie.
I jeszcze szal na manekinie oraz dwa ujęcia detali.


Kursantka odjechała zadowolona. Ja również jestem zadowolona, gdyż pomimo obaw(bałam się trochę realizowania dwóch tematów jednego dnia) dałyśmy z Asią radę :-)
Pozdrawiam wszystkich cieplutko, a chętnych na kolejne warsztaty zapraszam :-)

czwartek, 5 maja 2011

U MNIE NADAL FASCYNUJĄCO...

W tworzeniu fascynatorów zdecydowanie jest coś fascynującego. Za każdym razem zaczynam z kawałkiem sinamay w ręku i ogólnym zarysem pomysłu w głowie. Z każdą następną chwilą zarys przeobraża się w obraz ozdoby, która ostatecznie ląduje na głowie Rity (manekina) i prezentuje się pięknie. Poniżej efekt mojego kolejnego fascynującego dnia :-) Fascynator - toczek, ozdobiony wykrętasami z sinamay, koralikami w kolorze starego złota, pawimi piórami oraz woalką w kolorze kawy z mlekiem.
Chciałabym też wrócić na chwilę do poprzednich dwóch fascynatorków. Miałam bowiem okazję zrobić im zdjęcia na modelce (mojej kuzynce Justynie). Moim skromnym zdaniem wyszły dość fajnie, więc postanowiłam je tutaj zaprezentować.
To na tyle tym razem.
Pozdrawiam wszystkich cieplutko w ten chłodny majowy wieczór :-)